Seks daje wiele rozkoszy dla obojgu płci, szczególnie gdy wykorzystujemy podczas niego zabawki dla dorosłych. Do tej kategorii należy analny korek, jednak nie jest to jedyny gadżet umilający penetrację analną. 

 

Stosunek analny może być bardzo przyjemny, o ile odpowiednio się do niego przygotujemy, o czym piszemy we wpisie Seks analny dla początkujących. Pomogą nam w tym dobrze dobrane gadżety do analnej zabawy – są to zarówno analne korki, jak i wszelkiego rodzaju kulki analne, bardzo gęste żele analne oraz dilda, stworzone specjalnie do tego celu. 

 

Analne korki – czym się charakteryzują i jak z nich korzystać?

Analne korki inaczej zwane zatyczkami (w ang. butt plug) to gadżety erotyczne, które za sprawa swojej charakterystycznej budowy wykorzystywane są zabaw analnych. Dlaczego? Ponieważ zwężają się ku górze, dlatego zapewniają stopniową, bardzo powolną i przyjemną penetrację. Delikatnie rozszerzają odbytnicę i przygotowują ją do dalszej zabawy, nieco większymi gadżetami lub penisem. Na końcu korka analnego znajduje się podstawka, która uniemożliwia wsunięcie się zatyczki do środka. Gadżet ten najczęściej wykonany jest z silikonu medycznego bądź żelowego materiału. Przed włożeniem go do odbytu należy go dobrze umyć lub zdezynfekować sprayem antybakteryjnym. Następnie należy na niego nałożyć gęsty analny żel nawilżający, by penetracja poszła gładko. Można go umieścić i zostawić lub wykonywać nim ruchy frykcyjne. 

 

Rodzaje korków analnych

Analny korek, korek analny… brzmi bardzo podniecająco, dlatego też producenci stale starają się je jak najbardziej urozmaicać. Pierwsze korki analne, były zwykłymi żelowymi zatyczkami. Potem za sprawą filmów erotycznychpopularne stały się takie produkty jak analna biżuteria, czyli korek z błyszczącym zakończeniem. Jest to zazwyczaj kamień, duża cyrkonia, a sam gadżet wykonany jest z silikonu medycznego. Jest to najbardziej bezpieczny rodzaj materiału, ponieważ jest neutralny, nie wchłania bakterii i jest łatwy w utrzymaniu czystości. Bardzo popularne są także produkty typu korek analny z kitą lisa. Zazwyczaj wykonywany z neutralnej stali chirurgicznej, a na końcu posiada sztuczne lub prawdziwe futerko. Bardzo ciekawym gadżetem jest także wibrujący korek analny – wygląda on standardowo, jednak przy okazji posiada także regulowane wibracje. 

 

Kulki analne – te same co gejszy?

Kulki analne charakteryzują przede wszystkim tym, że są progresywne – im dalej w las, tym mają większą średnicę i powoli przyzwyczajają odbyt do obecności ciała obcego w środku. Kulki analne są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku oraz połączone są silikonowym sznurem. Jest to bardzo efektowna i ciekawa zabawka analna, która sprawia, że analny stosunek staje się jeszcze ciekawszy. Analne kulki są nieco inne niż te gejszy, ponieważ nie posiadają w środku odważników, które w kulkach waginalnych pomagają w wyćwiczeniu mięśni Kegla. Bardzo często kulki analne są odpowiedzią na pytanie, jak przygotować sie do stosunku analnego. 

 

Dildo a analny stosunek 

Dildo analne różni się od tego tradycyjnego przede wszystkim tym, że posiada ono nieco mniejszą średnicę. Zazwyczaj by wzmocnić efekty wizualne dildo analne jest przezroczyste, by osoba penetrująca mogła dostrzec środek odbytu. Tego typu praktyki widoczne są na filmach dla dorosłych, a przy dobrym oświetleniu są możliwe także w domowym zaciszu. Tutaj także warto postawić na bezpieczeństwo i bardzo powolną penetrację z zastosowaniem treściwego żelu nawilżającego. 

 

Środki ostrożności w przypadku zabawek analnych

W każdym przypadku użycia analnej zabawki należy ją odpowiednio oczyścić, zdezynfekować i przechowywać. Ponieważ w odbycie znajdują się bardzo często nieczystości i bakterii (można to zniwelować za pomocą gruszki do lewatywy), należy zachować odpowiednią higienę. Warto także pamiętać, by penetracja odbywała się stopniowo i w żaden sposób nie naruszała bardzo wrażliwej tkanki zwieracza.